Okolí a služby

Březová u Karlových Varů

  • Jídlo si nakoupíte v potravinách které jsou vzdálené od domu cca 100 m
  • Pokud si ale chcete posedět v příjemné hospůdce, v obci máte širokou škálu restauračních zařízení
  • Chcete-li si zajet přímo do Karlových Varů, dopraví Vás tam mimo jiné i autobus MHD č. 7 (cca 100 m od apartmánu)
  • Chcete-li si zasportovat, potom navštivte sportovně zábavný komplex Calipso (200 m) se střelnicí, minigolfem a výřivkou
  • Na své si přijdou milovníci rybolovu. Březovská přehrada je rájem pro mimopstruhové lovce, řeka Teplá zase pro pstruhové nadšence.
  • V obci se nachází veřejně přístupné hřiště vhodné jak pro malé tak velké sportovce.
  • Pro turisty a cyklisty jsou připraveny turistické a cyklistické stezky.
  • Březová je známá svými motorkářskými srazy v kempu Březový Háj, srazy veteránů aut nebo sjezdu divoké řeky „Mattoni Capp“.

V okruhu necelých 3 km se nacházejí golfová hřiště jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Na vyhlášených kurtech a hale v areálu Gejzír (necelý 1 km) si můžete zahrát tenis a v letních měsících se můžete zajít osvěžit do bazénu sousedícího zařízení Gejzírpark, nebo přímo do karlovarských bazénů (doporučujeme termální bazén v hotelu Thermál). V zimních měsících doporučujeme návštěvu lyžařských středisek především však Boží Dar a tam naší chatu Adélku na kterou Vás srdečně zveme.

Máte-li rádi historii, určitě navštivte relikviář Svatého maura na hradě Bečově (cca 13 km), hrad Loket a jeho podhradí s vyhlášenou mučírnou (cca 15 km), Chebský hrad a vyhlášený Špalíček (cca 35 km).

Pro milovníky lázní a procedur doporučujeme kromě Karlových Varů (potíže s trávením) navštívit Mariánské Lázně - (cca 15 km), Františkovy Lázně (navštěvované především ženami) (35 km) s relaxačním aquaparkem a přírodní rezervací SOOS, Jáchymov - osoby s pohybovými obtížemi (25 km) s proslulou mincovnou, Konstantinovy Lázně (vyhledávané srdíčkáři) (cca 30 km), Lázně Kynžvart - ty znají především dětičky s dýchacími problémy (cca 28 km).

Kulturní nadšenci určitě znají červencový Karlovarský filmový festival.